Kranio-sakrālā terapija

Kranio-sakrālā terapija jeb KST ir maiga  tehnika, kuras galvenais uzdevums ir normalizēt kranio-sakrālās sistēmas (KSS) darbību, tādā veidā iedarbojoties uz CNS un visu ķermeni kopumā. KST ir vērsta uz to, lai palīdzētu ķermenim pašsakārtoties. 

Kā galvenais diagnostikas līdzeklis KST tiek izmantota kranio-sakrālā ritma (KSR) izklausīšana, kas ir ritmiskas  kaulu un audu kustības. Šis ritms tiek novērtēts dažādās ķermeņa daļās – pēdas, augšstilbi, iegurnis, ribas, pleci, galva. Vērtē ritma simetriju, kvalitāti, amplitūdu un tempu. Vietās, kur ir vislielākie ritma traucējumi, meklējams problēmu cēlonis.  

KST kā holistiska sistēma sevī ietver tehnikas, kas paredzētas ķermeņa diafragmu atbrīvošanai. Jāatcerās – ķermeņis ir viens veselums, kuru savstarpēji savieno  fasciju sistēma, kas caurauž  ķermeni no ādas līdz pat šūnu līmenim. Tāpēc problēmu konkrētā segmentā var izsaukt ierobežojumi jebkurā ķermeņa daļā.                                    

KST pielieto pie sekojošām problēmām:

- Galvassāpes, migrēna, hroniska stresa stāvokļi, pārslodze;                     

- Veģetatīvā distonija;

- Endokrīnās, gremošanas, elpošanas, uroģenitālās sistēmas    traucējumi;

- Muguras sāpes;

- Kraniālo un perifēro nervu neiralģijas;

- Sensoro sistēmu traucējumi (redzes, dzirdes traucējumi, šķielēšana)

- LOR saslimšanas;

- Stāvokļi pēc operācijām, traumām, arī psihoemocionālas traumas;

- Multiplā skreloze;

- Spasticitāte;

- Autisms, BCT, zīdaiņu hipertonuss, zīdaiņu kolikas;

- Skoliozes;

- Uzvedības traucējumi, grūtības mācībās;

- U.c.

 

 

KST nepielieto, ja ir intrakraniālā spiediena izmaiņas, iekšējā asiņošana, šoka stāvoklis, akūts insults vai MI, galvaskausa un muguras skriemeļu lūzumi, svaigi CNS bojājumi u.c. akūti, dzīvībai bīstami stāvokļi. Atsevišķām tehnikām ir papildus kontrindikācijas.

 

Mūsu centrā KST veic fizioteapeite Linda Gaigaliņa, kas sertifikātu ieguvusi speciālos terapeitu kursos “The Upledger Institute – CranioSacral therapy” pie pasniedzējas Gabriel Orsoyla PT, CST-D. Viena seansa ilgums – 1,5-2,5 stundas individuāli pēc nepieciesamības.

Cena bērniem no zīdaiņiem līdz skolas vecumam no 50-60 Eur 1-1,5 st.

Cena bērniem no skolas vecuma un pieaugušajiem no 70-100 Eur 2-2,5 st, ar konsultāciju.

 

Sadarbības partneri

Meklējiet mūs sociālajos tīklos: